Spread the love

1
ככל שהשאלה טובה יותר
איך בנק יכול להרוויח מהעברת נכסים חיוניים לענן?
בנק השקעות מוביל ביקש לשלב את הענן ביוזמה עסקית גדולה.
העברת יישומים ותשתיות חיוניות לענן אינה עוד החלטה שנויה במחלוקת, אפילו עבור הארגונים השמרניים ביותר, שונאי סיכונים. הפיתוי של הענן הפך לבלתי ניתן לעמוד בפניו, מונע על ידי רציונלים מגוונים כמו דלקת חדשנות, הגברת זריזות הארגון, פישוט תפעול או פשוט לאפשר לעסק להתמקד טוב יותר בכישורי הליבה שלו.

אבל פשוט טעינה קדימה במסע לענן ללא מפת דרכים מתאימה היא דרך מצוינת להבטיח חוויה יקרה ומאכזבת. למרות שכל תוצאה גרועה היא ייחודית, כולם נוטים לחלוק מאפיינים מסוימים. בתחילת הדרך, מנהלים בצמרת המשרד מציבים יעדים שאפתניים ומתעניינים לעתים קרובות ביוזמת הענן. כפי שקורה בפרויקטים רבים המבוססים על טכנולוגיה, כל ההתחייבות מועברת למחלקת ה-IT הפנימית, אשר משיקה את ההתקשרות בקול תרועה והבטחה. למרבה הצער, בהתחשב במורכבות של מיזם כזה, הפעולה בדרך כלל נעצרת לאחר הפקת קומץ יישומים. זה יכול לבזבז זמן וכסף משמעותיים, מה שמאכזב את המנהיגים שהיו כל כך אופטימיים במקור.

הימנעות מסוג זה מהשלכותיה הייתה המניע העיקרי לבנק השקעות גלובלי מוביל. החברה עמדה להשיק קמפיין אסטרטגי לטרנספורמציה טכנולוגית לשלוש שנים, שיהיה תלוי מאוד בענן. היעדים העיקריים של משימה זו כללו הרחבת היכולות של העסק, שיפור הקשרים בכל מערכת האקולוגית של הנתונים שלו כדי להפיק תובנות חדשות, ואפשר לארגון ליצור הצעות חדשות חדשניות.

הבנק התקשר עם ארנסט אנד יאנג LLP (EY US) כדי לחזק את הסיכוי להצלחה תוך הימנעות מהסכנות שמטרידות כל כך הרבה מאמצי ענן. הלקוח הפקיד בידינו התקשרות זו מכמה סיבות עקרוניות. ראשית, הצענו גישה מקצה לקצה שתשלב את הידע המעמיק שלנו על האתגרים העסקיים והנוף הרגולטורי של הלקוח. נספק צוות מגוון – הממנף כישרונות ביבשה והן בים – עם ניסיון רב בענן ובטכנולוגיות מתפתחות, בדיקות, נתונים ואבטחת סייבר. לבסוף, עבדנו בעבר עם הלקוח על אסטרטגיית נתונים ופרויקט בנייה, שיצר אמון ומערכות יחסים ברמת C.

ילד מצביע על הכוכבים דרך החלון
2
ככל שהתשובה טובה יותר
כיסוי כל הבסיסים עזר לספק הצלחה
בניית צוות מנוסה ותפקודי הייתה הבסיס למסע הזה.
בתחילת ההתקשרות, קבענו שהרכבת צוות לקוחות חוצה תפקודי המורכב מנציגים מהעסקים, ה-IT, הסיכונים והסייבר תהיה מכרעת להשגת התוצאות הטובות ביותר. הקמנו מלאי של כל המערכות והשירותים שיועברו לענן ויצרנו סדרה של תהליכים שניתנים לחזרה שיתמכו בבסיס תוכניות הגירה הוליסטיות יעילות. עבדנו בשיתוף פעולה הדוק עם הלקוח כדי להביא בחשבון שיקולים של אסטרטגיה, ממשל, ארכיטקטורה ותפעול, ולעולם לא איבדנו את הגדרת הגבולות המתאימים למניעת הפרות אבטחה או ציות. ובהתחשב בכך שספיקות עצמית של הלקוח הייתה תמיד כוונתנו, הנחנו את הבסיס לכך שהלקוח יוכל להשתלט ולתחזק את כל ההסדר הלאה.

מכיוון ש-Microsoft Azure הייתה ספקית שירותי הענן המועדפת על הלקוח, שיתפנו פעולה באופן הדוק עם מיקרוסופט כדי לשפר ללא הרף את הפלטפורמות והפתרונות הניתנים לשחזור שהם בליבת ההצעות שלנו ללקוחות שירותים פיננסיים. אלו הם זרזים לטרנספורמציה עסקית על פני תעשיות מוסדרות, המסייעים ללקוחות למנף את כוחו של הענן כדי להתגבר על מכשולים רגולטוריים ולטפח חדשנות. מיקרוסופט גם סיפקה תמיכה ברמה גבוהה בפלטפורמת ה-Azure הבסיסית, כאשר EY US ביצעה את העיצוב הטכני והבנייה של חלקי היוזמה. צוות מיקרוסופט השתתף גם בשיחות ואינטראקציות שונות של לקוחות, סקר את חומרי התוכנית וסיפק מודעות טכנית.

תוצרים ראויים לציון כללו:
➜ אסטרטגיית ענן מקיפה שמטרתה להשיג יעדים ארגוניים חיוניים

➜ מרכז מצוינות בענן (CoE) וליווי שיטות מובילות חוזרות ונשנות

➜ "אזור נחיתה" ראשוני של Microsoft Azure שהקיף ארכיטקטורת ענן קיימא (MVC) מינימלית, מדרגיות, אבטחה וצרכים אבולוציוניים עתידיים

➜ מסגרת בקרה שהתאימה בין סיכונים ומדיניות תוך מתן ציות ואבטחה

➜ מודל הפעלה המותאם לענן שמזהה כי פריסת יישומים מבוססי ענן שונה מבחינה איכותית מאשר עמיתים מקומיים

➜ אדריכלות מחדש של חמישה מהיישומים המרכזיים של החברה כדי לנצל את היתרונות של Microsoft Azure, ולאחר מכן להעביר אותם לענן

 

עמדת אדם

על הכביש מתחת לשביל החלב בלילה
שבילי הכוכבים

ככל שהעולם עובד טוב יותר
גילוח שנה אחת מהמעבר לענן
גישה הגיונית ועקבית שחררה את הלקוח להתמקד בעסק שלו.
כאשר נכנסנו להתקשרות הזו, הערכנו שהלקוח רצה לזרז את המסע שלו לענן, אבל לא בכל מחיר. במקום זאת, ידענו שהסיכויים הטובים ביותר לתוצאה אופטימלית תלויים ביישום שיטות אינטליגנטיות ובעלות קיימא, החל מהרכבת צוות צולב תפקודי נכון – מהלקוח, מיקרוסופט ו-EY US – ושמירה עליהם.

יוסי רבה השמה בהייטק

ההבנה שלנו לגבי דרישות רגולטוריות ואתגרי תעשיית הבנקאות סייעה למזער את סכנות הממשל, התאימות והאבטחה. דבקנו בגישה זריזה שמטרתה להשיג במהירות תוצאות בעולם האמיתי – כולל פריסת יישומים בענן Azure – במקום להתאמץ על תוכניות תיאורטיות מרחיקות לכת שמעולם לא הגיעו לייצור.

השגת זריזות וחזרתיות פירושה הסתכלות מעבר לשיקולים רגילים, כגון תכנון ארכיטקטורה מוצקה והקמת CoE. לדוגמה, אבטחת איכות היא היבט אחד של טרנספורמציות בענן שלעיתים קרובות מתעלמים ממנו או לא מקבלים את תשומת הלב הראויה. זו הסיבה שיצרנו אסטרטגיית בדיקה אוטומטית שנועדה להיות מחוברת להליכי DevOps הגדולים והמבוססים יותר של הלקוחות שלנו. בנוסף, הפיקוח נמצא בקצרה באופן שגרתי בסוגים אלה של מאמצים, ולכן הקדשנו את הזמן לתכנן ממשל בענן ולמקד מודלים לפעולה של המדינה שכללו תהליכים מפורטים, מבנים ארגוניים, הערכות מיומנויות ותפקידים ואחריות. לבסוף, על ידי אימוץ למידה מתמשכת והתפתחות לאורך היוזמה, הצלחנו לפתח דפוסי עיצוב ותהליכים אוטומטיים שניתן לחזור עליהם.

כל המרכיבים הקשורים זה לזה העניקו דיבידנדים גדולים: לפי בכיר בלקוחות, היוזמה בראשות EY ארה"ב האיצה את מסע הענן של הלקוח ב-12 חודשים. כעת נקבע השלב עבור הלקוח להעביר במהירות יישומים אחרים לסביבת הענן החדשה ולמנף באמת פיתוח ושירותי ענן מקוריים.